• Adres
  • ul. Bohaterów II Armii Wojska Polskiego 14F
    59-900 Zgorzelec
  • Biuro czynne
  • Pon. – Czw.: 8.00 – 16.00
    Piątek: 8.00 – 15.00

Okna

Planujesz zakup OKIEN? Sprawdź jak obniżyć wysokie rachunki za ogrzewanie. Na co zwrócić uwagę przy zakupie OKIEN?

VADAMECUM OKIEN PCV

Dobre okna powinny charakteryzować się jak najniższym współczynnikiem przenikania ciepła U. Im niższy jest współczynnik przenikania ciepła tym mniejsze będą jego straty.

Zdecydowana większość oferowanych na rynku okien to okna wykonane z profili 4 i 5 komorowych. Współczynnik przenikania ciepła tych ram kształtuje się od 1,45 do 1,95 W/m2. Takie okna, przy rosnących szybko cenach energii cieplnej, nie są gwarancją niskich kosztów ogrzewania. Aby poprawić te parametry producenci profili PVC zmuszeni byli zastosować dodatkowe komory. Dodanie 6 komory poprawiło współczynnik przenikania ciepła do 1,0 – 1,1 W/m2.

W przypadku OKNA ID 8000 6-cio komorowego współczynnik przenikania UR wynosi dla samej ramy 1,0 W/m2 KORZYŚĆ to o 50% mniejsza przenikalność cieplna. Gdy dodamy do tego szybę dwukomorową o K=0,7 w/m2 otrzymamy wynik dla całego okna poniżej Uf = 0,8

Wymagany współczynnik przenikania ciepła U(max)[W/(m2 * K)] W Dzienniku Ustaw z dnia 13 sierpnia 2013 roku opublikowano tekst rozporządzenia zmieniającego Rozporządzenie w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie. Od 01 stycznia 2014 roku w oknach robi się cieplej i niestety bardziej? przewiewnie.

Doskonaląc nasze wyroby dążymy do tego by gwarantowały komfort użytkowania na długie lata. Oferujemy w standardzie szybę K = 1,1 W/m2 od wielu lat, jednak można ją zastąpić dwukomorowym pakietem NISKOENERGETYCZNYM K=0,6 W/m2 w rozsądnej cenie. Możemy zastąpić aluminiowe ramki między szybowe tzw. CIEPŁĄ RAMKĄ „SWISSPACER” Zredukowało to do minimum efekt skraplania się pary wodnej na obrzeżach szyby, oraz nie powoduje refleksów świetlnych z odbitych promieni słonecznych.
Produkcja okien w systemie Aluplast ID 8000 (Szeroki profil 85 mm) oraz produkowane w tym systemie okna nowej generacji cechuje o wiele lepsza izolacja termiczna poprzez zastosowanie specjalnych „ciepłych” wzmocnień w profilach, oraz dzięki zastosowaniu 3 uszczelek lepszej izolacji akustycznej.